ייעוץ זוגי מהיר וממוקד
לפתרון משבר בזוגיות
בשיטה ייחודית ועוצמתית

לימדו תקשורת זוגית
אפקטיבית וקבלו כלים
לזוגיות מאושרת ויציבה 

יועץ זוגי אבי אלפסי יזרעאל

יועץ זוגי ומאמן אישי בעל ניסיון רב ושעור הצלחה גבוה בפתרון משברים קשים בזוגיות ובמערכות יחסים.

נתקלתם במשבר בזוגיות, אל תרימו ידיים.

גם ממשברים קשים ניתן להחלץ בהצלחה, ואף להפוך את המשבר למנוף לחיזוק הקשר. אל תאבדו זמן יקר. ייעוץ זוגי תכליתי וממוקד מטרה שיאפשר לכם לחזור למסלול הזוגי הנכון. התקשרו אלי להתייעצות ולהדרכה טלפונית והתחילו בשינוי!   המשך קריאה

אבי אלפסי יזרעאל

יועץ זוגי ומאמן אישי בעל ניסיון רב
ושעור הצלחה גבוה בפתרון משברים קשים
בזוגיות ובמערכות יחסים.

נתקלתם במשבר בזוגיות, אל תרימו ידיים!
גם ממשברים קשים ניתן להחלץ בהצלחה,
ואף להפוך את המשבר למנוף לחיזוק הקשר. בואו לייעוץ זוגי תכליתי וממוקד מטרה שיאפשר לכם לחזור למסלול הזוגי הנכון. 
התקשרו להתייעצות ולהדרכה טלפונית
והתחילו בשינוי!   
 המשך קריאה..

ייעוץ זוגי ליציאה ממשבר בזוגיות

ייעוץ זוגי ליציאה ממשבר

לזוגות שהקשר ביניהם נקלע למצב של משבר בזוגיות - פתרון מהיסוד של הבעיות שהובילו למשבר וקבלת כלים לתקשורת זוגית מקרבת, חיזוק החברות והשותפות הזוגית ביניכם

ייעוץ זוגי לפני החתונה

מתחתנים? שוקלים להתחתן אבל עדיין אין החלטה? המתנה מושלמת לזוג חדש, לעצמכם או ליקיריכם - יצירת אמנה זוגית, ורכישת מיומנויות חשובות לבניה ולניהול קשר זוגי חזק ויציב

אימון לזוגיות

אימון אישי לאשה או לגבר למציאת הזוגיות המתאימה עבורכם, בניית מיומנויות חשובות להצלחה בקשר זוגי, הסרת חסמים וחוסר ביטחון וליווי אישי למציאת בן/בת הזוג המתאימים

חידוש קשר מנותק במשפחה

אתם חווים ניתוק קשר במשפחה? החזירו לחייכם בן/בת /הורה שהקשר איתם נותק או נקלע למשבר, בתהליך ייחודי ומרגש, גם אם נדמה לכם שכבר ניסיתם הכל - זה לגמרי אפשרי !

החלטה זוגית לכאן או לכאן

מתלבטים האם לשקם או לפרק את הקשר הזוגי? אחד מכם מאמין בביחד והשני כבר לא - תהליך ייעוץ שיוביל אתכם להבנה ולהסכמה על הכיוון, תוך מיצוי האפשרות לשיקום הזוגיות.

ייעוץ זוגי אונליין

ייעוץ זוגי נגיש ואפקטיבי ישירות מביתכם או מבית הקפה מכל מקום בארץ ובעולם ובשעות הנוחות לכם. פיתרון מושלם לזוגות ישראלים המעוניינים בייעוץ זוגי איכותי בעברית או באנגלית.

ייעוץ זוגי לפרק ב'

בניית זוגיות ומשפחה בפרק ב', תוך התמודדות נכונה ומשותפת עם המתחים המורכבות והאתגרים המיוחדים, ופיתרון נכון ומאוזן לחילוקי דיעות וקונפליקטים.

אימון אישי

לאשה או לגבר בכל גיל, לנער או נערה, הנמצאים הנמצאים בצומת החלטה חשוב או במשבר אישי. האימון יסייע לך ביצירת השינוי ופריצת הדרך הנחוצה

אימון קריירה

אימון שיסייע לך לבחור ולתכנן את המסלול המקצועי והתעסוקתי המתאים לך, לצמוח ולהתקדם בעולם התעסוקה ולממש את הכישורים שלך, בתחום ניהולי, עסקי או מקצועי.

גישור גירושין

אם כבר החלטתם להיפרד - חסכו מעצמכם מאבקים, כסף וזמן יקרים, ומנעו נזק מילדיכם - הסכם גירושים בכבוד ובשיתוף פעולה.

לא לגעת בתפריט משמאל!!!!!

תפריט שירותים מומלצים לזוגות

לא לגעת בתפריט משמאל!!!!!

תפריט כללי

ייעוץ זוגי - שאלות נפוצות

לאחר שיחה טלפונית להיכרות ראשונית עם כל אחד מבני הזוג, אקבע אתכם פגישה ראשונה, לא מחייבת, שמטרתה להכיר אתכם, את סיפור חייכם ואת הבעיה שיש לפתור, וכמובן גם כדי שתכירו אותי ואת שיטת עבודתי באופן קרוב ואישי.

בסיום הפגישה הראשונה תוכלו לקבל יחד החלטה על התחלת תהליך ייעוץ זוגי, הכולל בד"כ 10 פגישות של 90 דקות, בתדירות של אחת לשבוע, ביום ובשעה הנוחים לכם.

במקרים שהדבר נדרש, נתחיל את הייעוץ בתדירות פגישות גבוהה יותר.

במפגשי הייעוץ תציגו שניכם את הנושאים שחשובים/מפריעים לכם, ותוכלו לבטא את עמדותיכם ותחושותיכם. אנחה אתכם לנהל את השיחה, תוך יישום עקרונות של תקשורת זוגית נכונה וחיובית.

כך שבמקביל, נגיע להסכמות בנושאים שבמחלוקת ביניכם, וגם תלמדו ותתרגלו את המיומנות החשובה של ניהול תקשורת זוגית אפקטיבית ומעמיקה ביניכם, כזו שתשרת אתכם גם בין המפגשים וגם לטווח הארוך, כדי להגיע להבנה ולהסכמות ביניכם.

אם אכן אתם "באים לעבוד" על הזוגיות שלכם – כבר במפגשים הראשונים תחושו בשיפור משמעותי באווירה ביניכם, הקלה ואופטימיות – בדרככם לשיפור רחב במערכת היחסים.

ייעוץ זוגי יעזור במגוון מצבים שבהם היחסים הזוגיים יוצאים מאיזון, או אם נפגעו השותפות, החברות והאהבה ביניכם. להלן מספר דוגמאות:

 • תדירות גבוהה של ריבים ועימותים
 • אבדן/ שחיקה של הקשר הרגשי והקרבה ביניכם
 • קושי בתקשורת הזוגית – קושי לדבר בפתיחות, להקשיב ולהבין זה את זה
 • תחושת חוסר הוגנות או חוסר שוויון בנטל הבית והמשפחה
 • תחושת בדידות בתוך הקשר, והעדר הבנה ותמיכה מבן/בת הזוג
 • תחושת שחיקה נפשית, ותסכול, בקשר עם בן/בת הזוג
 • ריחוק והימנעות מקשר ומקרבה של בן/בת הזוג
 • פגיעה באמון על רקע חוסר שקיפות או הסתרה
 • משבר אמון על רקע בגידה או ניהול מערכת יחסים מחוץ לקשר
 • מחלוקות בקשר לטיפול בילדים וחינוכם
 • חיכוכים על רקע קשרים מתוחים עם ההורים או המשפחה המורחבת
 • פערים גדולים בסגנון חיים, תחומי עניין, חברים והעדפות בילוי
 • אבדן ההערכה והכבוד בין בני הזוג
 • פגיעה רגשית, השפלה או אלימות
 • תחושת תלות או ניצול במערכת היחסים הזוגית
 • מחשבות על פרידה או איומים בפרידה
 • בזוגיות פרק ב’ – מתחים בין בן/בת הזוג לבין הילדים בנפרד

אם אתם או זוגות קרובים לכם חשים אחת מהתחושות המתוארות – מומלץ לפנות ללא דיחוי להתייעצות טלפונית. הזמן לבדו אינו פותר את הבעיות.

שעורי ההצלחה של ייעוץ זוגי הם גבוהים מאוד ! אם קיימים עדיין רגשות הדדים, ומוטיבציה של בני הזוג להביא לשינוי חיובי ביחסים.

גם אם אתם חשים שנשחקו הרגשות שהיו ביניכם, אבל קיימת מחויבות ומוטיבציה לזוגיות ולמשפחה – סיכויי ההצלחה גבוהים.

אם הזוגיות שלכם דורשת שיפור ובן/בת הזוג מתנגדים לייעוץ זוגי, בעזרת הדרכה טלפונית (חינם) ניתן לשכנע אותו/אותה להסכים לייעוץ זוגי, למרות התנגדותו/ה כרגע!

הצגת הנושא בצורה נכונה בפני בת/בת הזוג ונחישות מצידך בדרישה לפנות לייעוץ – הם בעלי משקל רב מאוד !

קשיים בזוגיות הם דבר שכיח וטבעי – אך הם דורשים טיפול מקצועי כדי "לחזור למסלול"! הדבר חיוני לאיכות וליציבות מערכת היחסים הזוגית והמשפחתית ובוודאי בעל השלכות מרחיקות לכת על עתידכם ועתיד ילדיכם.

ניתן לקבל הדרכה טלפונית כיצד להציג את הנושא לבן ה/בת הזוג וכיצד לגרום להם להתגבר על הספקות ולהסכים לתהליך הייעוץ הזוגי. התקשרו אלי ותתחילו לפעול.

התנגדות לייעוץ היא תופעה שכיחה, והיא נובעת מגורמים מוכרים, הניתנים לפתרון. לאחר שתשוחחו איתי טלפונית, אשוחח שיחה טלפונית קצרה גם עם בן/בת הזוג. בשיחה הטלפונית נוצרת היכרות ראשונית ומופגים החששות והספקות הקשורים לתהליך הייעוץ.

מכאן נסללת הדרך לפגישת הייעוץ הראשונה (שאינה מחייבת) – ורק בסופה, לאחר שתתנסו ותתרשמו, תקבלו יחד ובהסכמה החלטה על כניסה לתהליך ייעוץ זוגי.

נתק בתקשורת בד"כ מלווה בתחושת "מילכוד" של שני בני הזוג בשל חוסר היכולת לנהל תקשורת זוגית אפקטיבית. שני בני הזוג חשים פגועים וחשים ששיחה עשויה להדרדר לריב. בסיטואציה זו – הם רואים בנתק – את הרע במיעוטו. מספר מפגשי ייעוץ המתמקדים ביצירת תקשורת זוגית חיובית ומעמיקה יפתרו את הבעיה ויתנו לכם את הכלים הדרושים כדי להימנע מכניסה לנתק תקשורתי בעתיד.

לרוב הדבר אפשרי, למרות שמקובל לחשוב אחרת ! קשר רגשי של אהבה "נקנה" ונבנה בין בני זוג בחייהם המשותפים, תוך תקשורת רגשית מעמיקה ותוך התנהלות זוגית באיכפתיות ובשותפות זה כלפי זה.

כאשר נשחקת התקשורת בקשר וההתנהלות חדלה להיות התנהלות של חברות ושותפות – מתעוררים רגשות שליליים, נשחק האמון ובהעדר טיפול נכון- הולכים ונבנים ריחוק ונתק רגשיים 

בתהליך ייעוץ זוגי מותאם, נבנית מחדש התקשורת הזוגית המעמיקה ביניכם, ובהדרגה ייבנה מחדש האמון, אשר יאפשר לכם לוותר על המחיצות ההגנות והריחוק שיצרתם ביניכם ולאמץ הרגלים ונורמות חדשות בקשר הזוגי. בהמשך התהליך תבנו מחדש את הקרבה ותחדשו את רגשות האהבה והאכפתיות זה כלפי זה.

כאשר שני בני הזוג לוקחים בתהליך חלק פעיל – סיכויי ההצלחה גבוהים מאוד !

ברוב המקרים – כן !  המושג "בגידה" בזוגיות הוא מורכב. לרוב משתמשים בו כדי לתאר קיום של קשר או מערכת יחסים מחוץ לנישואים/ לקשר הזוגי. גם לסיטואציה כזו ישנן וריאציות ודרגות שונות – מקשר חד פעמי מזדמן, ועד מערכת יחסים משמעותית וממושכת מחוץ לזוגיות. לעיתים בני זוג חשים "נבגדים" גם ללא קיומה של מערכת יחסים כזו , אלא למשל הסתרת מידע משמעותי מבן/בת הזוג, או מחוייבות לעיסוק/ למטרה אחרים על חשבון המחוייבות לבן/בת הזוג. 

בכל המקרים חוויית הבגידה מתבטאת בשבר באמון בין בני הזוג, שאותו יש לשקם באופן יסודי ומעמיק בתהליך הייעוץ. השבר באמון יוצר רתיעה ופחד מהמשך מערכת היחסים עם בן/בת הזוג, אך תהליך ייעוצי מתאים, הדורש לעיתים מאמץ נפשי ניכר מבני הזוג – יכול לשקם ולבנות מחדש  את האמון ואף לתת מרפא לפצעים הנפשיים שלרוב נגרמים לאחד או לשני בני הזוג.

לאחר שיקום האמון וריפוי "הפצעים הרגשיים" אפשר בתהליך הדרגתי לבנות מחדש את הקרבה ואת "החוזה הפסיכולוגי" שהופר בין בני הזוג, בדרכם לקשר של נאמנות שותפות אמת.

תקשורת זוגית היא המיומנות החשובה והמרכזית בניהול אפקטיבי של קשר זוגי, ולמרבה הצער היא איננה נלמדת בשום מסגרת חינוכית לפני שאנו מוצאים עצמנו כבר בתוך הקשר הזוגי.

מיומנות זו ניתן ללמוד ולרכוש יחד בתהליך ייעוץ זוגי לחיזוק התקשורת הזוגית. מוטב לעשות זאת מוקדם ככל האפשר. בתהליך הייעוץ אנו לומדים הן את העקרונות של תקשורת זוגית אפקטיבית וגם מתרגלים אותה במפגשי הייעוץ. 

המטרה היא להקנות לכם מהר ככל האפשר את היכולת לנהל ביניכם תקשורת זוגית אפקטיבית בכל נושא שמעסיק אתכם.

השיקולים המרכזיים המומלצים לבחירת יועץ זוגי:

1. כימיה, אמון ואמפאתיה, שנוצרים בין שני בני הזוג כבר בשיחת הטלפון המקדימה ואח"כ בפגישת הייעוץ הראשונה. 

2. כאשר אחד מבני הזוג חושש/ת מתנגד/ת לייעוץ זוגי – לעיתים יחוש נוח יותר בחברת יועץ/ת מאותו מגדר. אשה – ליועצת, וגבר ליועץ.

3. בשני המקרים קל יותר לתת אמון ביועץ המקיים/ת בעצמו/ה חיי זוגיות ומשפחה העשויים להיות מקור לדוגמא ולהשראה. 

4. שנות הניסיון של היועץ.

5. מומלץ יועץ / מאמן זוגי הפועל בגישה מעשית ומכוונת מטרה בטווח זמן קצר יחסית (בד"כ מוגדר כ"אימון זוגי"), אשר גם מספקת לכם כלים מעשיים לפתרון בעיות ולשיפור מהיר של הקשר.

6. יועץ המומחה לתקשורת זוגית, שמלמד ומספק כלים לתקשורת זוגית אפקטיבית, כדי שתהפכו במהלך הייעוץ ליותר עצמאיים בניהול מחלוקות והחלטות משותפות בחייכם, ולא רק "מגשר" ביניכם לפתרון בעיות ספציפיות בהווה.

7. מומלץ יועץ הזמין עבורכם והפותח בפניכם ערוצי קשר נוספים, מלבד הפגישות היעוציות, כדי לספק לכם ליווי שלם ורצוף יותר (טלפון, ווטצאפ, סקייפ…)

8. אל תתפתו לתת משקל למרחק הגיאוגרפי – בשביל יועץ זוגי מתאים שיסייע לכם להציל את הקשר הזוגי שווה ליסוע גם נסיעה ארוכה !

ייעוץ זוגי אינו מתיימר לשנות את האופי או את האישיות שלכם או של בן/בת זוגכם, למרות שאנו נוטים לייחס התנהגות לאופי, בעיקר כאשר היא חוזרת על עצמה לאורך זמן.

השאלה הנכונה היא : "האם בן הזוג יכול לשנות את גישתו ואת התנהגותו בתוך הקשר הזוגי?" והתשובה לכך היא "כן !". וסביר להניח ששינוי הגישה וההתנהגות בקשר יהיה של שניכם במקביל.

כאשר יש לכם מטרה מספיק חשובה – לשפר את הזוגיות, את איכות חייכם ולהפוך את ביתכם ואת משפחתכם למקום רגוע ובטוח, וכאשר יש לכם הדרכה טובה ומתאימה בתהליך הייעוץ,
יש לכם סיכוי מעולה לעשות יחד את השינויים הנדרשים לחיוב בגישה ובהתנהגות זה כלפי זה.

ההסבר לכך הוא שכאשר אנו פגועים וממורמרים, אנחנו מתרחקים רגשית ומפחיתים את ההשקעה והעניין בבן/בת הזוג, הדבר עלול להוביל לתגובה דומה מהצד השני ומכאן – למעגל קסמים שלילי ההולך ומחריף. אין מדובר כאן באופי אלא במאבק ובתגובה רגשית למצב שנוצר ביניכם – ולכן בתהליך נכון אפשר להביא לשינוי המיוחל, לעצור את מעגל הקסמים השלילי וליצור במקומו מעגל קסמים חיובי של הקשבה ורגישות הדדית וצרכים הרגשיים של שניכם.

כן, תהליך הייעוץ הזוגי יתן לכם גם את התשובה לשאלה הזו.

לעיתים קרובות אני שומע מלקוחות המגיעים אלי את החשש "אנחנו אולי כבר לא מתאימים" או "או בעצם מעולם לא התאמנו זה לזו".

התחושות והחששות האלה נובעים באופן טבעי מתהליך הדרגתי של שחיקה במערכת היחסים הזוגית, ואשא הדברים לא הולכים טוב והתקשורת הזוגית קשה ושלילית – טבעי שמתחילים להטיל ספק בהתאמה הזוגית.

בחלק קטן מהמקרים אכן אין התאמה, אבל במרבית המקרים התחושה והשאלה הזו נעלמים כאשר נוצרת תקשורת טובה יותר, נפתרות הבעיות המפרידות ונוצרת מחדש השותפות הזוגית. 

כך או כך – תהליך הייעוץ הזוגי יתן לכם את התשובה לשאלה.

בהחלט כן, אבל ייתכן שלעתים יידרש "רענון" בתקופות קושי או בצמתי שינוי בחייכם.

זאת משום שהייעוץ גם מסייע לכם לפתור את המחלוקות והפערים המרכזיים בחייכם, וגם מקנה לכם מיומנויות וכלים לתקשר ביניכם באופן חיובי ואפקטיבי, כלים שיאפשרו לכם להתמודד גם בעתיד עם מחלוקות ומשברים בצורה טובה יותר ולהתנהל בשותפות ובחברות.

בתהליך הייעוץ הזוגי, בסיום כל פגישה/ שלב בייעוץ אתם מתחייבים להתנהלות נכונה. הסיכומים החשובים הללו אשר ימנעו מכם לחזור לאותן "מלכודות" מתועדים במהלך הייעוץ הזוגי, כדי לאפשר לכם לזכור ולשנן את מה שהתחייבתם לשנות.

מדובר בגישות מקצועיות שונות המדגישות שיטות ותהליכים שונים בפתרון בעיות בזוגיות.

טיפול זוגי מיוחס בדרך כלל – לגישה הפסיכולוגית הקלינית המדגישה מאוד חוויות תהליכים ודפוסים מן הילדות ומן העבר ובוחנת את השלכותיהם על המערכת הזוגית בהווה. הטיפול מנסה לחשוף ולהביא למודעות את הדפוסים הללו ובכך להוביל לשינויים  הנדרשים. 

בד"כ כלל טיפול זוגי קליני מצריך פרקי זמן ארוכים ומספר רב של פגישות. אורך הפגישה המקובל 50-60 דקות.

אימון זוגי הוא גישה שונה המכוונת ליצירת שינוי בהווה ובעתיד בתוך זמן קצר, והיא עושה שימוש בכלים ובמתודות אימוניות שונות לאיתור והבנת הבעיות וכן ליצירת השינוי. הגישה האימונית שמה דגש על יצירת תובנות, רכישת מיומנויות ושינוי הרגלים,

וכלים מעשיים המאפשרים לחוות שינוי והצלחה בטווח הקצר, כדי לייצר אמון ומוטיבציה להמשך השינוי. באימון זוגי מקודם השינוי שלב אחר שלב ב"מדרגות קטנות" הניתנות ללמידה וליישום. בהמשך ניתנים כלים כדי לשמר את השינוי לטווח הארוך.

תהליך אימון זוגי בד"כ מתבצע בסדרה של 10 מפגשים, שבמהלכה ניתן להגיע לתוצאות מעשיות.. אורך המפגש נע בין מטפלים שונים בין 60 ל-90 דקות.

ייעוץ זוגי, בהתאם לרקע, לניסיון ולכישורים וליצירתיות המקצועית של היועץ, יכול לשלב גישות כלים ומיומנויות מקצועיות הן מעולם הטיפול והן מעולם האימון. ייעוץ זוגי טוב אינו מסתפק בפתרון הבעיות בין בני הזוג אלא מקנה להם גם מיומנויות והרגלים נכונים של תקשורת זוגית.

ייעוץ זוגי / אימון זוגי כולל סדרת מפגשים, הכוללת 10 מפגשים של 90 דקות.

במידת הצורך ניתן לקחת סדרת מפגשים נוספת.

אין תשלום על מפגשים שלא נוצלו.

פרידה, בוודאי אם אתם הורים לילדים משותפים, עשוי להיות מוצא אחרון, שניתן לחשוב עליו רק לאחר שתמצו את האפשרויות לשיקום ולתיקון הקשר הזוגי.

תהליך ייעוץ זוגי המותאם לכם יאפשר למצות אפשרות זו. ברוב המקרים בהם אחד מבני הזוג הגיע למסקנה כי קיימת חוסר התאמה – מתברר בתהליך הייעוץ כי הבעיה אינה נעוצה כלל בהתאמה אלא באיכות התקשורת הזוגית, בהתנהלות זוגית נכונה והוגנת, ובקיומן של הגדרות תפקיד ברורות ונורמות התנהגות נכונות. אם לא ידעתם לממש את כל אלה – לא פלא שהזוגיות ובעקבותיהם גם התחושות שלכם ביחס אליה – הלכו ונשחקו.

– את כל אלה ניתן ללמוד ולרכוש במסגרת תהליך הייעוץ הזוגי !

בתוך מספר חודשים מועט של עבודה משותפת על הקשר שלכם תביטו לאחור בחיוך ותתקשו להאמין שחשבתם על אי התאמה או על פרידה.

ייעוץ זוגי מתאים ואפקטיבי עבור כל סוגי הזוגות, לרבות זוגות חד מיניים.

התהליכים המתקיימים בתהליך הייעוץ כוללים תמיד שיפור והעמקת התקשורת הזוגית המאפשרת להעמיק את ההבנה ההדדית, את השיתוף והחיבור הרגשי בין בני הזוג, וגם את האינטימיות המינית.

כמו כן מאפשר תהליך הייעוץ הזוגי להתמודד בדרך אפקטיבית עם נושאי מחלוקת אשר יוצרים ביניכם פערים וחיכוכים חוזרים, ולתת להם מענה עקרוני מאוזן וארוך טווח.

ובכל מקרה תהליך הייעוץ מותאם לכם באופן מלא, למאפיינים לצרכים ולמטרות הייחודיים שלכם.
בואו לפגישת התנסות ותחוו זאת בעצמכם.

הקשר עם ההורים והמשפחות שלכם הוא מקור להרבה סיוע ותמיכה אך לעיתים קרובות גם מקור להרבה חיכוכים ביניכם. ניהול יחסים נכונים עם ההורים משני הצדדים הוא חלק חשוב ובלתי נפרד מניהול נכון של הזוגיות והמשפחה שלכם.

שכיח מאוד שההורים מצד אחד או משני הצדדים נותרים מאוד מעורבים בחייכם ואולי אף מעורבים מדי, גם לאחר שהתחתנתם והפכתם לזוג עצמאי. ההורים באופן טבעי מגלים כלפי ילדיהם אכפתיות ומעורבות ורוצים לבטא את אהבתם ועזרתם בכל שלב בחיי ילדיהם.

המוטיבציה של ההורים לסייע ולהתערב בחייכם תתעצם באופן טבעי, ככל שהם יקבלו מכם סימנים לקושי ולמצוקה בניהול חייכם, לרבות קושי בקשר הזוגי עצמו. מבחינתם אתם תמיד נותרים הילדים שלהם והם תמיד שם כדי להציל אתכם ולתת מענה. 

כאשר אחד מבני הזוג מסיבות שונות שומר על קשר קרוב מאוד של שיתוף התייעצות ומפגשים עם הוריו, הדבר עשוי להחוות ע"י בת/בן הזוג כהחלשה של הקשר הזוגי ושל העצמאות והייחודיות שלכם כמשפחה צעירה. על רקע זה מתפתחות לעיתים קרובות עימותים קשים הן בין בני הזוג עצמם והן בין אחד מבני הזוג למי מההורים של של בן זוגו.

התופעה המוכרת והשכיחה יותר היא קושי של בת הזוג עם המעורבות מצד אמו של בן הזוג ("תופעת החמות"), אשר במציאות היא פחות משעשעת מאשר בהומור העוסק בכך.

בתהליך הייעוץ הזוגי יוגדרו ויוסכמו ביניכם העקרונות והנורמות שעל פיהן תוכלו לנהל את היחסים עם ההורים והמשפחה המורחבת בצורה נכונה, שמונעת חציית גבולות ומונעת פגיעה בעצמאות ובפרטיות שלכם.

יושם דגש על בניה וחיזוק של המערכת המשפחתית שלכם ועל ניהולה בשיתוף פעולה מלא למול העקרונות שהוסכמו ביניכם. ככל שהאמון ושיתוף הפעולה ביניכם יועמקו ויתחזקו, כך גם יהיה קל יותר לכם להגדיר גבולות ברורים למעורבות ההורים בחייכם, ובמקום זאת לספק את התמיכה זה לזה במסגרת הקשר שלכם.

התשובה היא ייעוץ זוגי במתכונת של "החלטה לכאן או לכאן", אשר בתהליך מיוחד קודם יאפשר לכם למצות את האפשרות לפתור את הבעיות שביניכם ולשקם את הקשר. 

היה ושיקום הקשר לא אפשרי – תקבלו בתוך התהליך עצמו את הליווי המלא לכתיבת הסכם פרידה/גירושין בהסכמה – עד לאישור ההסכם בבית המשפט ובבית הדין הרבני.

אפשרי במסגרת התהליך לכתוב הסכם שלום בית ולחילופין גירושין המקיף בתוכו את שני התסריטים: זוגיות מחד – וגירושין מאידך. היתרון בכך הוא שבשני המקרים אתם עושים זאת בהסכמה בשיתוף פעולה וללא מאבקים מיותרים, הפוגעים בכם ובילדיכם.

בהחלט כן ! חשוב הפעם לבחור ביועץ המתאים לכם, שיש לכם כימיה ותקשורת טובה והעובד בגישה מקצועית מכוונת תוצאות.

אחוז ניכר מהלקוחות המצליחים בתהליך הייעוץ הזוגי, חוו בעבר ייעוצים פחות מוצלחים ופחות אפקטיביים, שלמרבה הצער ערערו אצלם את האמון בייעוץ.

לאחר פגישה ראשונה תחושו בעצמכם אם הייעוץ מתאים לכם.

ייעוץ זוגי יסייע לכם להסכים על מטרות החינוך לילדיכם להסכים על ערכים חשובים המנחים את חינוך הילדים, וכן ללמוד כיצד לשתף פעולה בחזית הורית אחת מול ילדיכם, גם כשצריך להגדיר גבולות ועונשים.

גם כשמדובר בילדים קטנים וגם כשמדובר בילדים בגיל ההתבגרות, פערים ביניכם במדיניות ובמסרים מול ילדיכם גורמת נזק עצום גם לקשר הזוגי שלכם וגם לילדיכם אשר נאלצים לנווט בין הציפיות והנורמות השונות שאתם משדרים להם.

ריבים ומחלוקות על חינוך הילדים משקפים קשיים בניהול השותפות הזוגית שלכם, ולכן חשוב להגיע ללא דיחוי לייעוץ זוגי, הכולל הדרכה הורית כיצד להתנהל נכון עם ילדיכם.

אי הצלחה להיכנס לזוגיות רצינית יכולה לנבוע ממגוון של סיבות.

לעיתים מדובר בקושי להיכנס לזוגיות ולעיתים מדובר בקושי להחזיק ולנהל זוגיות לטווח ארוך.

אימון אישי לזוגיות לגבר או לאשה, בכל גיל – מסייע באיתור הסיבות לקושי להיכנס לקשר, מקנה מיומנויות חשובות ליצירת קשר ולניהול הקשר, מסייע בבניית "התכנית הזוגית העתידית" ומלווה אותך שלב אחר שלב, משלב הדייטינג ועד לניהול מערכת יחסים זוגית.

ייעוץ בתחילת קשר או לפני חתונה הוא חיוני וחשוב מאין כמותו, משום שהוא מקנה לכם כבר מתחילת הקשר את ההבנות והכלים לניהול נכון של הקשר הזוגי ביניכם. 

זוגות רבים חווים שינוי בשנה הראשונה שלאחר החתונה, המסמן את המעבר מתקופת החיזור המרגשת לחיי שגרה משותפים ומאתגרים. בשלב זה נוצרים אצל זוגות רבים מתחים וחיכוכים שלא ציפו להם.

הכנה זוגית מתאימה מיוחדת לזוגות לפני חתונה מאפשרת לכם להביט קדימה בעיניים פקוחות את עתידכם המשותף ולהגיע להבנות ולהסכמות על החזון הזוגי שלכם, המטרות, הערכים, חלוקת האחריות והתפקידים ביניכם, על הדרך שבה תתמודדו עם האתגרים העתידיים, לרבות מצבי עומס וקושי אשר תחוו בעתיד כאשר תהפכו להורים.

תלמדו את המיומנות החשובה ביותר בזוגיות – תקשורת זוגית מעמיקה, אשר תשמש אתכם גם כדי להעמיק את החברות והשיתוף הרגשי ביניכם, גם כדי לנהל ביעילות את חיי השגרה שלכם וגם כדי להתמודד עם קשיים ומחלוקות – וכל זאת בשותפות ובחברות אמת.

במסגרת הסדנה תנסחו את אמנת הזוגיות שלכם, שתשמש לכם כמצפן לעתיד.

היו חכמים והתחילו את חייכם המשותפים ברגל ימין – בואו לסדנת תקשורת זוגית לזוגות לפני חתונה. ניתן לעבור את הסדנה בת 10 מפגשים גם בשנה הראשונה שלאחר החתונה, מוקדם ככל האפשר